AMINO ULTRA Z NAGRODĄ INNOWACYJNY PRODUKT ROLNICZY 2019

Listopad 08, 2019

AMINO ULTRA – INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE DLA ROLNIKÓW I OGRODNIKÓW

 

Rolnicy i ogrodnicy szukają nowych rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć rentowność produkcji, szczególnie w tak trudnych warunkach uprawy jakie występowały w ostatnich sezonach. Aby sprostać nowym wyzwaniom w rolnictwie, w laboratoriach INTERMAG opracowano AMINO ULTRA, serię nawozów mikroelementowych na bazie naturalnego transportera mikroelementów – glicyny. Glicyna to najmniejszy, a zarazem najbardziej mobilny i najszybciej wchłaniany przez rośliny aminokwas. AMINO ULTRA aplikowane nalistnie są znacznie szybciej i efektywniej przyswajane niż standardowe nawozy mikroelementowe. Dzięki temu stanowią optymalne rozwiązanie w odżywianiu roślin, nawet w trudnych warunkach glebowo-klimatycznych. 

 

Nawozy z serii AMINO ULTRA zostały przebadane w laboratoriach INTERMAG i sprawdzone w licznych doświadczeniach naukowych prowadzonych m.in przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Ich skuteczność potwierdzono w warunkach polowych w Polsce i na świecie. 

 

Formulacja nawozów powstała w interdyscyplinarnym zespole technologów, naukowców i ekspertów w ścisłej współpracy z rolnikami i branżą przetwórczą, przed którą stawiane są coraz wyższe wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa żywności. 

 

Zdj. Nagrodę odebał Radosław Wilk (Kierownik Produktu INTERMAG)