BACTIM®SŁOMA na plantacji truskawek

Ściółkowanie plantacji truskawek słomą to powszechny zabieg zapobiegający głównie zapiaszczeniu owoców oraz ograniczający możliwość porażenia owoców przez patogeny glebowe. Jednak po zbiorach owoców słoma może stanowić problem utrudniając wykonanie podstawowych zabiegów agrotechnicznych na plantacji.

Z uwagi na to, warto jest zainicjować i przyspieszyć jej rozkład, dodatkowo zyskując składniki pokarmowe w niej zawarte oraz przekształcając słomę w próchnicę. Taki efekt uzyskujemy stosując BACTIM® SŁOMA.

 

BACTIM® SŁOMA to biopreparat inicjujący i przyspieszający rozkład resztek pożniwnych oraz poprawiający zasobność gleby w dostępne dla roślin składniki pokarmowe i próchnicę.

 

BACTIM® SŁOMA przeznaczony jest do stosowania na resztki pożniwne wszystkich gatunków roślin uprawnych. Biopreparat zawiera unikalne szczepy bakterii, które cechuje zdolność do syntezy dużej ilości enzymów celulolitycznych powodujących szybki rozkład celulozy. Bakterie te po zastosowaniu na resztki po zbiorcze także słomę służącą do ściółkowania plantacji, szybko rozmnażają się i efektywnie działają. Wykazują również pozytywny wpływ na metabolizm roślin m.in. poprzez stymulację rozwoju systemu korzeniowego, udostępnianie uwstecznionego fosforu oraz zwiększanie plonowania roślin.

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy na -->  BACTIM® SŁOMA