Innowacja INTERMAG nagrodzona certyfikatem JAKOŚĆ ROKU® 2016

 

Z przyjemnością informujemy, że firma INTERMAG została wyróżniona w pierwszej turze 11 edycji  prestiżowego Certyfikatu JAKOŚĆ ROKU® 2016 w kategorii innowacja.  Kapituła doceniła INTERMAG za nowy, innowacyjny biopreparat BACTIM SŁOMA. Jest to pierwszy z serii produktów mikrobiologicznych będący efektem prac w ramach innowacyjnego projektu rozwojowego realizowanego przez INTERMAG.
BACTIM SŁOMA powstał przy ścisłej współpracy z jednostką naukowo-badawczą wyspecjalizowaną w kierunku mikroorganizmów. Biopreparat zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii: Bacillus subtilis szczep B00105 i Bacillus licheniformis szczep B00106 zdolne do szybkiej i efektywnej dekompozycji resztek pożniwnych. Mikroorganizmy te dzięki syntezie synergistycznego kompleksu enzymów z grupy celulaz, efektywnie katalizują reakcję rozkładu celulozy uwalniając jednocześnie cenne i łatwo przyswajalne składniki odżywcze dla roślin. Ponadto biopreparat posiada atest nr PZH Nr PZH/HT-3140/2016 wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny.

Organizatorem inicjatywy JAKOŚĆ ROKU® jest fundacja Qualitas – członek uznanych organizacji działających w obszarze jakości. Fundacja od początku swojego istnienia stawia sobie za cel wspieranie i promowanie idei jakości oraz dobrych praktyk w biznesie. Szczegółowe informacje
o biopreparacie BACTIM SŁOMA wraz z wynikami badań można znaleźć na stronie www.bactim.pl.