INTERMAG W WIETNAMIE

Kwiecień 11, 2019

Na początku marca 2019 dr Sebastian Żmudzki (Specjalista ds. Rozwoju Rynku INTERMAG) odwiedził naszego dystrybutora w Wietnamie, firmę Arysta LifeScience. Celem wizyty było przeprowadzenie szkoleń oraz spotkania z producentami.

 

Nasz flagowy produkt, biostymulator TYTANIT jest obecny na rynku wietnamskim od kilku lat. Produkt został wdrożony do upraw istotnych dla wietnamskiego rolnictwa i produkcji żywności. Najważniejszą z nich jest ryż, którego roczna produkcja przekracza 40 mln ton. Wietnam jest piątym największym producentem ryżu na świecie. Rolnicy stosujący w swoich uprawach TYTANIT potwierdzają wzrost biomasy roślin i znaczący wzrost plonu. Obserwacje te zbieżne są z danymi, które otrzymujemy z innych stref klimatycznych, gdzie uprawia się zboża.

 

Dwa lata temu reprezentujący nas dystrybutor zdecydował się wprowadzić TYTANIT do upraw drzew owocowych. Zwrócił on uwagę na stymulujące właściwości TYTANIT w okresie kwitnienia: wzmocnienie kwiatów oraz intensyfikacja procesu zapylenia. Obecnie TYTANIT stosowany jest na ponad 20% plantacji durianu w delcie rzeki Mekong, a zainteresowanie produktem wciąż rośnie. Powierzchnia upraw durianu zwiększa się rokrocznie. Równocześnie rośnie popyt na te owoce, zarówno w samym Wietnamie, jak i na rynkach eksportowych. Odwiedzeni plantatorzy uzyskali około 20% wzrost plonu handlowego owoców. Drugą ważną grupą sadowników są producenci cytrusów. Po dwóch latach stosowania TYTANITu zauważyli wzrost ilości i poprawę jakości plonu. Owoce są  bardziej wyrównane w gronach, mają mniej defektów i osiągają większe rozmiary.

 

Zdj. Owoce  cytrusów po zastosowaniu stymulatora TYTANIT (po lewej stronie) w porównaniu do kontroli (po prawej stronie)

 

W roku bieżącym nasz dystrybutor planuje rozszerzyć akcje promocyjne, zorganizować szkolenia dla producentów warzyw oraz utrzymać rosnące zainteresowanie biostymulatorem TYTANIT wśród wietnamskich sadowników. Specjaliści z firmy INTERMAG wesprą jego działania kolejnymi wizytami wypełnionymi szkoleniami dla przedstawicieli oraz spotkaniami z użytkownikami końcowymi.