Konferencja Crops and Chemicals USA

W dniach 23–25 lipca odbyła się konferencja Crops and Chemicals USA w Raleigh w Północnej Karolinie. Jest to jedna z największych konferencji poświęconych innowacji w agrochemikaliach w USA, która odbywa się na terenie tzw. ”the research triangle park”, największemu skupieniu ośrodków B+R z obszaru biotechnologii dla rolnictwa. W ciągu 3 dni odbyło się ponad 40 prelekcji i sesji posterowych, w których uczestniczyło około 300 osób. Przedstawiciele INTERMAG zostali zaproszeni przez organizatorów do wygłoszenia  prelekcji.

INTERMAG był jedyną firmą, która przedstawiła 2 prezentacje i 2 postery podczas konferencji. Jest to niezwykłe docenienie firmy  jako lidera wśród producentów innowacyjnych agrochemikaliów dla nowoczesnego rolnictwa na rynku międzynarodowym.

 

Pierwszy wykład INTERMAGu był poświęcony biostymulatorom. Tytuł prezentacji brzmiał „Connecting biostimulant use, physiological response, yield, and financial return on investment”. W swoim wystąpieniu prezes zarządu INTERMAG Hubert Kardasz przedstawił unikalne funkcjonalności dwóch preparatów: TYTANIT oraz OPTYSIL, oraz ich przełożenie na wielkość i jakość plonów oraz zwrot z inwestycji. Prezentacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Było ono tak duże, że dla części słuchaczy zabrakło miejsc siedzących na sali. Należy tutaj dodać, że INTERMAG  od zeszłego roku prowadzi procesy rejestracyjne swoich czołowych biostymulatorów. OPTYSIL został już zarejestrowany w kilku stanach, a w pozostałych stanach proces rejestracyjny powinien zakończyć się do końca tego roku. INTERMAG będzie pierwszym polskim producentem sprzedającym biostymulatory na jednym z najbardziej wymagających i zaawansowanych rynków agro na świecie.

 

Kolejna prezentacja dotyczyła wykorzystania w formułowaniu nowoczesnych preparatów dla rolnictwa chelatów opartych o biodegradowalne ligandy.  Wystąpienie dr Anny Konieczny, menadżer odpowiedzialnej za rozwój rynku amerykańskiego, cieszyła się również dużym zainteresowaniem, o czym świadczyło szereg zapytań od słuchaczy.

 

Udział INTERMAG w konferencji był bardzo udany. Udało się pozyskać szereg ważnych kontaktów, szczególnie z rynku amerykańskiego oraz zapoznać się z bardzo ciekawymi wystąpieniami z obszaru biostymulatorów, biopestycdów i innych innowanycjnych agromechemikaliów.

 


Zdj. Panorama Raleigh
 

 


Zdj. Wystąpienie Prezesa Huberta Kardasza
 

 


Zdj. Wystąpienie Dr Anny Konieczny