MIKROCHELAT w rolnictwie ekologicznym

Trzy chelaty nawozowe z serii MIKROCHELATMIKROCHELAT Mn-13, MIKROCHELAT Cu-15 i MIKROCHELAT Zn-15 zostały 23 września 2016 roku zakwalifikowane przez IUNG-PIB w Puławach do stosowania w rolnictwie ekologicznym.
Preparaty zostały zamieszczone w wykazie nawozów i środków poprawiających właściwości gleby, zakwalifikowanych do stosowania w rolnictwie ekologicznym.
Wykaz jest dostępny na stronie internetowej www.iung.pl.
Obecnie na kwalifikację oczekuje MIKROCHELAT Fe-13.


 

MIKROCHELATY to wysokiej jakości chelaty nawozowe w postaci ultragranulatu. Formułę ultragranulatu wyróżniają bardzo dobre właściwości użytkowe: szybka rozpuszczalność dzięki unikalnej strukturze, całkowita rozpuszczalność – roztwór powstały po rozpuszczeniu ultragranul jest pozbawiony osadu, bardzo dobra rozpuszczalność także w zimnej i twardej wodzie, brak pylenia podczas wsypywania do zbiornika z wodą.
Ponadto wysoka odporność na czynniki zewnętrzne podczas magazynowania (brak zbrylania).

Chelaty nawozowe MIKROCHELAT wyróżnia pełne schelatowanie, doskonała mieszalność z większością agrochemikaliów, bezpieczeństwo dla roślin, szybkie wchłanianie i przyswajanie przez rośliny.
Serię tworzy 7 chelatów nawozowych: Zn-15, Cu-15, Mn-13, Fe-13, Fe-11, Fe-8 oraz Fe-6 o-o. Polecana jest w uprawie roślin do zabiegów dolistnych, doglebowych i fertygacji w celu skutecznego zapobiegania i likwidowania niedoborów: miedzi, żelaza, manganu i cynku.

INTERMAG ma wieloletnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości chelatów nawozowych. Sposób ich wytwarzania opiera się na technologii chronionej wieloma patentami. W 2015 roku firma otworzyła nowoczesną instalację do produkcji nawozów w postaci ultragranulatu.