New AG International Annual 2022

INTERMAG był sponsorem Konferencji New AG International Annual 2022. Wydarzenie odbyło się w dniach 10-12 maja 2022 w Warszawie i koncentrowało się na Specialty Fertilizers & Biostymulanty. Podczas wydarzenia Hubert Kardasz - Prezes Zarządu INTERMAG, wygłosił wykład inauguracyjny pt.: "Zrozumienie dynamiki rynku nawozu dolistnego i biostymulatorów w Europie z wglądem w Europę Środkowo-Wschodnią". Prezentacja dała wgląd w aktualną sytuację na rynku nawozów i biostymulatorów w Europie Środkowo-Wschodniej opisując szanse i trudności, przed którymi stoi obecnie branża nawozowa.

 

Jednym z głównych tematów poruszanych podczas konferencji było zwiększenie efektywności wykorzystania składników pokarmowych przez rośliny, co jest odpowiedzią na stale rosnące ceny nawozów.
Anna Konieczny, International Marketing Manager w firmie INTERMAG, przedstawiła prezentację pokazującą, jak produkty mikrobiologiczne, oparte na pożytecznych bakteriach zawartych w produktach z linii BACTIM, mogą przyczynić się do zwiększenia zawartości przyswajalnych dla roślin składników pokarmowych w glebie, poprzez uwalnianie składników odżywczych z resztek pożniwnych, utrwalanie azot atmosferyczny i solubilizujący fosfor, cynk i krzem. W swojej prezentacji Anna pokazała również, jak zastosowanie biostymulatora TYTANIT®, opartego na organicznym kompleksie tytanu, poprawia pobieranie składników pokarmowych przez rośliny, co skutkuje lepszym stanem odżywienia roślin.

 

Podczas konferencji Anna Konieczny przewodniczyła również jednej z głównych sesji, która była poświęcona zmianom regulacyjnym.

Wydarzenie było doskonałą okazją do spotkania się z naszymi przyjaciółmi i partnerami z całego świata oraz wymiany najświeższych informacji na temat badań, nowych produktów i technologii z zakresu żywienia roślin i biostymulacji.