SUPLEXAN® INTRO – Leczenie indyka

Producenci brojlera indyczego bardzo często uskarżają się na nierównomierny wzrost drobiu w swoich stadach, który skutkuje przedłużającym się odchowem i stratami ekonomicznymi. Jedną z przyczyn problemów początkowego okresu odchowu jest brak szybkiej resorpcji woreczka żółtkowego. Dlatego aby zapobiegać stratom, INTERMAG przygotował doskonałe i sprawdzone rozwiązanie – produkt SUPLEXAN® INTRO.
Odpowiednio wyselekcjonowane i skoncentrowane składniki preparatu SUPLEXAN® INTRO przyczyniają się do pobudzenia wzrostu i rozwoju układu pokarmowego najmłodszych zwierząt. Prowadzone od wielu lat badania naukowe nad maślanem sodu, wykazały jego wyjątkową skuteczność w pobudzaniu rozwoju kosmków jelitowych, zwiększaniu powierzchni absorbcji, lepszym trawieniu oraz wspomaganiu funkcji wątroby. Olejek z sosny zapobiega występowaniu biegunek u młodych zwierząt oraz reguluje trawienie i wzmaga apetyt. Preparat obfituje w związki fenolowe o silnym działaniu przeciwutleniającym, a obecność oleorezyny szałwii o działaniu rozkurczającym wspomaga leczenie indyka z niestrawności, przeciwdziałając nadmiernej fermentacji w jelitach. SUPLEXAN® INTRO dzięki zawartości elektrolitów, takich jak chlorek sodu i potasu oraz betainy pozytywnie oddziałuje na cały układ pokarmowy, przygotowując zwierzęta do lepszego wzrostu. Ponadto odpowiedni poziom elektrolitów w płynach ustrojowych przeciwdziała zmianie flory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz występowaniu zaburzeń procesów trawiennych. Preparat uzupełnia dawkę pokarmową w witaminy D3 oraz C, regulujące gospodarkę węglowodanowo-tłuszczową oraz wspomagające układ immunologiczny. Zawarty w SUPLEXAN® INTRO sorbitol z racji swoich właściwości zwiększa pobranie paszy oraz wody, przez co poprawia wzrost zwierząt oraz pozwala na szybsze uzyskiwanie oczekiwanych rezultatów hodowlanych.
 
 
Korzyści z zastosowania SUPLEXAN® INTRO to:
- ułatwienie dobrego startu dla przewodu pokarmowego;
- wspomaganie resorpcji woreczka żółtkowego;
- regulacja czynności wątroby;
- uzupełnienie elektrolitów;
- wspomaga leczenie indyka
- ograniczenie biegunek i niestrawności;
- lepsze pobieranie i przyswajanie paszy;
- szybkie i łatwe technologicznie włączenie produktu do żywienia niezależnie od wieku zwierząt, gwarantowane przez płynną formę preparatu.