VANADOO - nowa siła biostymulacji

Vanadoo to nowy biostymulator oparty o pierwiastek korzystny jakim jest wanad. Posiada on specjalną formę, unikalną molekułę aVADIUM™. Produkt ten wpływa pozytywnie na wielkość i jakość plonu organów spichrzowych. Dedykowany jest uprawom uprawom takim jak: ziemniak, burak cukrowy, seler czy marchew.  Aplikowany dolistnie Vanadoo intensyfikuje procesy produkcji cukrów, polepsza ich transport do podziemnych organów spichrzowych. Wpływa na poprawę parametrów ilościowych i jakościowych plonu roślin o podziemnych częściach użytkowych.

Produkt można stosować łącznie z większością agrochemikaliów.

W 2021 r. produkt Vanadoo dostępny będzie wyłącznie w Polsce, choć trwają już przygotowania rejestracyjne do wprowadzenia go na inne rynki.

 

W trakcie konferencji prasowej mówiono także o wielu innych produktach INTERMAG i zagadnieniach związanych z prowadzeniem gospodarstw i upraw w nich realizowanych. Dr  inż. Anna Konieczny omówiła znaczenie i rolę biostymulatorów w nowoczesnej uprawie roślin. Biostymulatory dzielą się na wiele grup – jedną z nich są preparaty oparte na pierwiastkach korzystnych. Przykładami tego typu produktów są sztandarowe biostymulatory firmy TYTANIT i OPTYSIL.

 

 

Zdj 1. od lewej - Piotr Lubaszka (Dyrektor handlowy), Anna Konieczny (International Marketing Manager), Hubert Kardasz (Prezes) 

 

Zdj 2. Piotr Lubaszka mówił o wykorzystaniu biostymulatorów w praktyce rolniczej

 

Zdj. 3. Hubert Kardasz mówił na temat działalnosci firmy