Zadbać o zdrowie zwierząt

Zadbać o zdrowie zwierząt

 
Na rynku pasz w Polsce, produkty prozdrowotne zyskują coraz większa popularność zarówno wśród hodowców, jak i dystrybutorów. Coraz większym uznaniem cieszą się specjalistyczne preparaty oparte na wyciągach ziołowych, stosowane pod kątem konkretnych potrzeb. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku firma INTERMAG rozszerzyła swoje portfolio o kolejne produkty.

Dla każdej grupy zwierząt

SUPLEXAN HEPA jest preparatem bazującym głównie na ekstraktach ziołowych. Może on być z powodzeniem stosowany u każdej grupy zwierząt – drobiu, bydła, trzody oraz królików. Suplexan Hepa powstał z myślą o ochronie oraz wspomaganiu pracy wątroby i trzustki. Narządy te pełniące funkcje detoksykacyjne, metaboliczne, filtracyjne, magazynujące oraz trawienne mają istotne znaczenie w prawidłowym procesie hodowli zwierząt, a w konsekwencji jego opłacalności. SUPLEXAN HEPA charakteryzuje się wysoką zwartością wyciągu z kurkumy, który intensyfikując metabolizm węglowodanów i tłuszczy poprawia funkcjonowanie wątroby i trzustki. Ponadto wyciąg z kurkumy wspomaga przyswajanie białka przez organizm. Dzięki wyciągom z karczocha zwyczajnego i ostropestu plamistego, SUPLEXAN HEPA wzmacnia detoksykacyjną czynność wątroby, sprzyja usuwaniu złogów i chroni przed wystąpieniem zapaleń o różnej etiologii. Wysoka zawartość L-karnityny w preparacie ma istotne znaczenie w przekazywaniu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do mitochondriów, dzięki temu powstaje energia niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu. Dodatkowe uzupełnienie diety zwierząt w zawartą w preparacie cholinę oraz betainę, pozwala uniknąć nadmiernego stłuszczenia wątroby i w konsekwencji syndromu tłuszczowego zwyrodnienia wątroby (ZNMT)


Dla drobiu i królików

RESPIVAL jest preparatem prozdrowotnym opartym na olejkach eterycznych z eukaliptusa gałkowego, mięty pieprzowej oraz tymianku; przeznaczonym dla drobiu i królików. Respival stosuje się w przypadku niewydolnych systemów wentylacji, zawyżonego poziomu amoniaku, w okresie silnych upałów, a także po zabiegach szczepień, w celu uniknięcia niepożądanych odczynów poszczepiennych. Unikalny skład produktu gwarantuje prawidłową pracę układu oddechowego. Respival stymuluje wydzielanie i rozrzedzanie śluzu, ma działanie wykrztuśne i antyseptyczne. W przypadkach upośledzenia działania systemów wentylacji oraz w czasie upałów, ptaki starają się ochłodzić swój organizm poprzez zianie, co wraz z gorącym i suchym powietrzem wysusza drogi oddechowe. W konsekwencji wzrasta podatność zwierząt na infekcje mykoplazmą, aspergillozą oraz zapalenia krtani i tchawicy.
 

W związku z potrzebami producentów brojlerów, którzy szukają naturalnych stymulatorów wzrostu specjaliści firmy Intermag przygotowali MUSCULATION – preparat stymulujący pobieranie paszy w krytycznych okresach odchowu. Musculation zawiera aminokwasy oraz wyciągi ziołowe, które pobudzają pracę układu pokarmowego, poprawiają żerność i przyczyniają się do przyrostów tkanki mięśniowej, a nie tłuszczu. Preparat wpływa także na poprawę apetytu oraz kompensuje przyrosty w całym stadzie. Korzyści ze stosowania Musculation u brojlerów to:

 • pobudzenie przyrostu tkanki mięśniowej
 • poprawa apetytu;
 • wyrównanie strat wagowych;
 • szybsze tempo wzrostu oraz
 • poprawienie jakości mięsa.

Oferta firmy INTERMAG wzbogaciła się również w produkt skierowany do producentów jaj konsumpcyjnych SUPLEXAN D3 CALC. Ten kompleksowy preparat charakteryzuje się wysoką zawartością witaminy D3 oraz wapnia i fosforu (we właściwym stosunku 2:1). Suplexan D3 Calc polecany w żywieniu kur niosek zapewnia nie tylko wzmocnienie kośćca zwierząt, ale poprawę jakości skorup jaj przez nie składanych. Stosowanie SUPLEXAN D3 CALC gwarantuje:

 • zwiększenie wytrzymałości skorup jaj na uszkodzenia mechaniczne
 • poprawę jakości skorup jaj
 • lepszą mineralizację kości zwierząt
 • przedłużenie produkcyjności niosek
 • uzupełnienie niedoborów witaminy D3 i manganu u niosek
 • łagodzenie przykurczów mięśni i bólów stawowych kur oraz 
 • przywrócenie prawidłowego stosunku wapnia i fosforu w organizmie.

Flagowy produkt firmy Intermag, jakim jest Kokcidin od teraz dostępny jest także w wersji dla hodowców gołębi oraz drobiu przydomowego. KOKCIDIN GOŁĘBIE i KOKCIDIN FARMERSKI są produktami o unikalnej, odpowiednio dobranej kompozycji naturalnych ekstraktów roślinnych o działaniu profilaktycznym przeciw kokcydiozie. Ten specjalistyczny produkt dostępny jest w wygodnym opakowaniu – butelce z dozownikiem, dzięki czemu jego stosowanie jest możliwe nawet do niewielkiej ilości wody.

Dla bydła
W wachlarzu produktów prozdrowotnych dla zwierząt firmy INTERMAG znalazł się preparat służący zapobieganiu problemom zalegania okołoporodowego i niedoborom wapnia u bydła – PIDOLAC. Zapobieganie oraz wspomaganie leczenia hipokalcemii polega głównie na dostarczaniu bydłu szybko wchłanianego wapnia. Dlatego specjaliści firmy INTERMAG formułę produktu oparli na chlorku wapnia oraz pidolanie wapnia, które są łatwo i szybko przyswajane przez zwierzęta. Pidolac zastosowany we wlewie do jamy ustnej:

 • uzupełnia niedobór wapnia w organizmie, dostarczając ten pierwiastek w dużej ilości oraz łatwo i szybko przyswajalnej formie;
 • redukuje wystąpienie hipokalcemii, przyczynia się do tego magnez i witamina D3, które zwiększają efektywność wykorzystania wapnia;
 • stabilizuje pracę układu nerwowego, układu krążenia oraz serca;
 • dostarcza substancji glukoplastyczych, które zwiększają poziom glukozy we krwi; 
 • uzupełnia mangan, który w organizmie bierze udział w procesach metabolizmu energii i białka oraz zapobiega zaburzeniom w funkcjonowaniu układu rozrodczego;
 • zwiększa odporność organizmu i przyspiesza procesy regeneracyjne po porodzie dzięki zastosowaniu wyciągu z Echinacea purpurea. Rozpoznawalną cechą produktu jest wyjątkowa atrakcyjność cenowa.

W laboratoriach firmy INTERMAG powstała innowacyjna płynna mieszanka paszowa uzupełniająca dla bydła – METIOVEC. Preparat zaleca się stosować w przypadku wystąpienia tzw. cichej rui oraz jako produkt podnoszący skuteczność inseminacji.
Działanie Metiovec polega na:

 • wzmaganiu wywołania pełnych objawów rui
 • zwiększaniu skuteczności inseminacji
 • uzupełnianiu niedoborów energetycznych
 • ograniczaniu powstawania cyst jajnikowych
 • uzupełnianiu niedoborów aminokwasów egzogennych oraz witamin; a także 
 • pomocy w synchronizacji rui.