Warto dbać o wątrobę


04.05.2015

Narządy te poprzez swoje funkcje detoksykacyjne, metaboliczne, filtracyjne, magazynujące oraz trawienne w głównej mierze stanowią o prawidłowym procesie hodowli. W przypadkach dużego obciążenia tych organów poprzez żywienie, intensywny cykl hodowlany czy antybiotykoterapię dochodzi do zaburzeń mogących prowadzić do syndromu zwyrodnienia wątroby a w wielu przypadkach właśnie do skrócenia okresu użytkowania zwierzęcia.

 

SUPLEXAN HEPA – to produkt skutecznie chroniący oraz wspomagający pracę wątroby i trzustki. Zawarta w preparacie wysoka ilość wyciągu z kurkumy poprawia funkcjonowanie wątroby i trzustki poprzez wydajniejszy metabolizm węglowodanów i tłuszczy oraz lepsze przyswajanie białka.

Dzięki wyciągom z karczocha zwyczajnego i ostropestu plamistego, SUPLEXAN HEPA wzmacnia detoksykacyjną czynność wątroby, sprzyja usuwaniu złogów i chroni przed wystąpieniem zapaleń na rożnym tle.

L-karnityna jest istotna ze względu na swoją rolę w przekazywaniu długołańcuchowych kwasów tłuszczowych do  mitochondriów, w wyniku czego powstaje energia niezbędna do prawidłowego funkcjonowania komórek organizmu.

Dodatkowe uzupełnienie diety w cholinę oraz betainę pozwala uniknąć nadmiernego stłuszczenia wątroby i w konsekwencji powstania ZNMT – syndromu tłuszczowego zwyrodnienia wątroby.

SUPLEXAN HEPA powinien być także stosowany w okresach zmiany dawki pokarmowej. Ze względu na swoje właściwości preparat pobudza wydzielanie żółci, przez co zwiększa się apetyt i wykorzystanie paszy.

 

Podsumowując, korzyści z zastosowania produktu to przede wszystkim:

  • regulacja czynności wątroby i trzustki
  • wspomaganie wątroby przy skarmianiu paszami wysokoenergetycznymi
  • wspomaganie leczenia syndromu ZNMT – tłuszczowego zwyrodnienia wątroby
  • ograniczenie skutków zatruć toksynami paszowymi, bakteryjnym oraz prowadzoną antybiotykoterapią
  • ochrona wątroby w trakcie wysokiej produkcyjności.

Można komentować ten artykuł.