Aktualności

Prezentacja nominowanych do Godła „Teraz Polska”

23.04.2018

Kapituła Polskiego Godła Promocyjnego wyłoni dziś zwycięzców XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska”.

czytaj więcej

Wpływ zabiegów agrotechnicznych i środków ochrony roślin na mikroorganizmy glebowe.

18.04.2018

Wszystkie zabiegi agrotechniczne stwarzające lepsze warunki dla wzrostu roślin wpływają także na większą aktywność mikroorganizmów. Twierdzi się, że im intensywniejsze prowadzimy zabiegi agrotechniczne tym mniejsza aktywność mikrobiologiczna gleby.

czytaj więcej

Polecane Produkty


Aktualności i ArtykułyAgrotechnika nr 4/2018 str. 19 - Kompleksowo w rzepaku

22 marca, czyli kilka dni po drugiej fali mrozów, która przeszła nad Polską, w ramach Akademii Rzepaku odbyła się zapowiadana wcześniej na łamach "Agrotechniki" konferencja połączona z wizytacją poletek doświadczalnych w Spytkówkach.

czytaj więcej

Warzywa i Owoce Miękkie nr 3/2018 str. 40 - Wszechstronna wiedza

Szkolenie dla producentów warzyw z południowej Polski zorganizowała pod koniec stycznia firma INTERMAG. Nowości produktowe oprócz organizatorów przedstawiły także firmy nasienne, producent rozsady i diler maszyn rolniczych.

czytaj więcej

MPS SAD nr 1/2018 str. 57 - Gleba - podstawowy zasób każdego gospodarstwa

Niezależnie od rozwoju techniki (coraz nowocześniejsze maszyny i urządzenia do uprawy i pielęgnacji gleby oraz roślin), postępu w agrotechnice (nowoczesne metody uprawy i nawożenia, coraz większa wiedza o potrzebach pokarmowych roślin) i postępu biologicznego (nowe, wydajniejsze odmiany, podkładki) gleba jest i pozostanie na zawsze podstawowym zasobem gospodarstwa i warsztatem każdego sadownika.

czytaj więcej