Nawozy nowych wyzwań

Wrzesień 30, 2019

Rolnicy i ogrodnicy szukają nowych rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć rentowność produkcji, szczególnie w tak trudnych warunkach uprawy jakie występowały w ostatnich sezonach. Aby sprostać nowym wyzwaniom w rolnictwie, w laboratoriach INTERMAG opracowano AMINO ULTRA, serię nawozów mikroelementowych na bazie glicyny – czynnika chelatującego wykorzystywanego w transporcie mikroelementów. Glicyna to najmniejszy, a zarazem najbardziej mobilny i najszybciej wchłaniany przez rośliny aminokwas. AMINO ULTRA aplikowane nalistnie są szybciej i efektywniej przyswajane niż standardowe nawozy mikroelementowe. Dzięki temu stanowią optymalne rozwiązanie w odżywianiu roślin, nawet w trudnych warunkach glebowo-klimatycznych.

 

W skład serii  nowych nawozów wchodzą:  AMINO ULTRA Cu-24, AMINO ULTRA Zn-24,  AMINO ULTRA Fe-20, AMINO ULTRA Mn-22. Nawozy przeznaczone są dla wszystkich rodzajów upraw rolniczych i ogrodniczych. Odznaczają się znacząco szybszą i lepszą przyswajalnością w porównaniu do standardowych chelatów. Posiadają ponad 60% więcej czystego składnika odżywczego dzięki czemu są znacznie wydajniejsze i pozwalające na osiąganie lepszych efektów biologicznych przy jednoczesnym niższym koszcie aplikacji na hektar. Forma ultragranulatu, zapewnia doskonałą rozpuszczalność i mieszalność z innymi agrochemikaliami a przy tym są biodegradowalne, czyli w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego.

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka.